Zoo Zájezd

publikováno 24. 6. 2024

Končí školní rok! Hurá, jedeme na výlet! Tentokrát jsme zacílili na Zoo Zájezd. Autobus nás dovezl jen do Velkých Číčovic, ale tuto nedokonalost jsme snadno zdolali pěším pochodem nádhernou červnovou přírodou. Cestou nás doprovázel zpěv ptáků a zářivě barevné rozkvetlé luční květiny.

Pochod naštěstí nebyl dlouhý a placení vstupného proběhlo také rychle. Stihli jsme prohlídku terárií ještě dříve než skupiny se zaplaceným průvodcem. Rozchod po skupinkách nám pomohl, aby si každý prohlédl to, co ho nejvíce zajímá. Centrem zájmu byly roztomilé surikaty a lemuři.

Zoo Zájezd má dvě části. V nové části jsou umístěna i větší zvířata. Nejvíce zážitků si děti odnesly z kozího výběhu. Návštěvníci mohou do výběhu vstoupit a zvířátka si pohladit. Velkou atrakcí byl ovšem také bufet a dětské hřiště vybavené houpačkami, prolézačkami, lanovkou pro děti a skluzavkou. Kdo měl zájem, nasytil se jídlem i zábavou.

Čas nás vyhnal do dvojstupu. Návrat nám slunce proměnilo na cestu rozpálenou pouští. Na zastávce nebyl nikdo z nás bledý a ruměnec všem slušel. O to víc nám chutnal oběd.

Těšíme se na další výlety, ale ještě více na prázdniny!

Děti a učitelé 3. a 4. třídy