Z léta do podzimu ve školní družině

publikováno 10. 10. 2024

A je to zase tady – září a s ním známé „hola hola, škola volá“.

První měsíc nového školního roku, září, je sice podzimním měsícem, ale léto se ještě nechce vzdát. A to je pro nás ve školní družině dobrá zpráva. Není snadné vydržet ve školní lavici celé dopoledne, když ještě před pár dny kdekdo běhal celý den po lese na chalupě, skákal u moře do vln nebo si hrál s kamarády na táboře. A tak není nad to moct po obědě vyběhnout ze školy ven, na zahradu, hřiště, do lesa či březového hájku. A užít si ještě letní počasí a volnost. Celé září nám to vydrželo, téměř každý den jsme mohli vzít míče, švihadla, obruče, překážkové dráhy a křídy a pobývat venku.

Podzim ale občas vystrčil dešťové drápky a připomněl nám, že prázdniny a léto odletěly s vlaštovkami na křídlech. „No tak teda jooo“, povzdechli jsme si a vrhli jsme se do prvních letošních obrázků – veselých záložek do knížky, zralých jablíček a hrušek, rozkvetlých slunečnic, podzimních víl, rozverných myšek a zavařených barevných lístečků, navlékli jsme si červené jeřabinové korálky. Jak nám to šlo, můžete omrknout v galerii 🙂

Hodně času jsme také věnovali společným hrám a seznamování s novými členy naší družinové party – s našimi milými prvňáčky. Ukázali jsme jim všechny prostory školní družiny a jídelny, vysvětlili, jak to u nás chodí a zahájili jsme naše celoroční hry – sbírání hvězdiček a pohádkových postaviček.

Děti a p.vychovatelky ŠD