Výlet žáků 1. stupně do ZOO Chomutov

publikováno 10. 10. 2024

Ve čtvrtek 3. října 2024 se žáci prvních až čtvrtých tříd 1. stupně Základní školy Středokluky vydali na vzrušující výlet do ZOO Chomutov. Tato oblíbená zoologická zahrada, známá svou bohatou sbírkou zvířat a krásnou přírodou, se stala ideálním místem pro poznávání a zábavu.

Navzdory podzimnímu období nám počasí přálo, takže nic nebránilo užít si plně tento den. V ZOO žáci mohli vidět spoustu zvířat, od různých druhů ptactva, skotu a vysoké zvěře, po tuleně, vydry, opice a kočkovité šelmy. Žáci navštívili také terárium se spoustou cizokrajných hadů a medúzárium. Nechyběl zde ani statek, kde si žáci mohli prohlédnout typická domácí zvířata a staré zemědělské stroje. Součástí zoologické zahrady byly informační tabule, které vzdělávaly žáky v oblasti ochrany přírody a zvířectva. S pomocí mapy ZOO si všichni také mohli vyzkoušet svou prostorovou orientaci a prohlubovat komunikační dovednosti.

Krátce po poledni se žáci společně s učiteli vydali domů. Cestou autobusem si všichni vyprávěli zážitky z výletu. Děti se domů vrátily plné dojmů a jistě se opět těší na další společné akce, které je čekají.

Kolektiv učitelů 1. stupně

více fotek ve fotogalerii – klikni zde