Vycházka 8. třídy do Prahy: Interaktivní dobrodružství v angličtině

publikováno 18. 6. 2024

Dne 12. června se žáci 8. třídy ZŠ Středokluky vydali na výlet do Prahy. Tento výlet nebyl jen obyčejnou procházkou po památkách, ale nabídl žákům zajímavý program v angličtině, kdy si mohli ověřit, jak moc dobře na tom v angličtině jsou.

Třída byla po příchodu lektorky rozdělena do 5 týmů. Týmy mezi sebou soutěžily v rámci interaktivní bojovky, která v sobě kombinovala zábavu i vzdělávání. Takováto forma prohlídky části Prahy se ukázala jako velmi efektivní a zábavná, protože udržela pozornost většiny žáků po celou dobu akce.

Interaktivní soutěž nebo bojovka jsou ideálním prostředkem, jak dětem přiblížit historii a kulturu Prahy jinak než klasickým průvodcovstvím. Osmáci se nejen dozvěděli spoustu nových informací, ale také si vyzkoušeli spolupráci a komunikaci v angličtině, což přispělo k jejich jazykovému rozvoji.

Výlet jsme spojili i s nezbytným občerstvením a spokojeně se vrátili do Středokluk. Na podzim si zajedeme prověřit znalosti o Vyšehradě.

Bára Fröhde a Mirka Wildtová