Prázdniny se chýlí ke konci...

publikováno 21. 8. 2024

Milí žáci, vážení rodiče,

prázdniny se pomalu chýlí ke konci a my bychom vás chtěli touto cestou pozdravit a před začátkem školního roku poslat několik informací, které nám pomohou zvládnout začátek nového školního roku.

Školní rok začne v pondělí 2. září, tradičně v 7.50 hodin.  Děti ze 2.A a 4.A se sejdou ve staré budově Školská 82, třída 5.A a celý druhý stupeň, tedy třídy 6.A, 7.A, 7.B, 8.A, 8.B a 9.A v budově na Kubrovce.
Děti ze 3.A a 3.B se sejdou ve škole v Kněževsi. Výuka zde začíná také v 7.50 hodin.

První školní den bude výuka probíhat první dvě vyučovací hodiny, tedy od 7.50 do 9.30 hodin.  Děti z Kněževse přivezou po vyučování TU do Středokluk. Školní družina bude v tento den otevřena pro děti od 9.30 hodin do 15 hodin.

Pro naše prvňáčky začne škola tento den o něco později, přesněji v 8.00 hodin, kdy se sejdou před starou budovou ve Školské a kde si je převezmou jejich třídní učitelky. Přestože oproti přijatým dětem v květnu celkový počet prvňáčků výrazně klesl, rozhodli jsme se nakonec zachovat dvě málopočetné třídy. Tento první den zůstanou děti se svými učitelkami přibližně jednu vyučovací hodinu. Poté si je také přibližně na jednu vyučovací hodinu převezmou vychovatelky školní družiny a rodiče budou mít ve třídě krátkou informativní schůzku.

Pokud chcete, aby vaše dítě mohlo jít na oběd již v pondělí, nezapomeňte si překontrolovat vaše obědové účty a obědy na pondělí a další dny přihlásit. V případě jakéhokoliv problému s obědy se neváhejte obrátit na vedoucí školní jídelny. Bude přítomna již celý příští týden v dopoledních hodinách.

V letošním roce budeme mít opět čtyři oddělení školní družiny, které budou umístěny v prostoru staré budovy ve Školské ulici. Díky tomu se do družiny dostanou všichni zájemci od první do čtvrté třídy.
Ve Středoklukách bude opět fungovat i ranní družina. Ta bude otevřena od 7.00 do začátku výuky. Děti budou moci do školní družiny přijít mezi 7.00 a 7.20 hodin. Ostatní příchozí pak počkají na otevření školy v 7.30 hodin venku. Pro žáky 3.tříd ranní družina otevřena nebude, jelikož škola není schopna zajistit tuto službu ve dvou budovách.
Zájemci o školní družinu si od vychovatelek vyzvednou přihlášku do školní družiny, kterou vyplněnou v průběhu prvního týdne odevzdají zpět do ŠD. Dbejte prosím na vyplnění i zadní strany, kde uvádíte jména osob, které mohou vaše dítě ze ŠD vyzvedávat. Tento seznam jde v průběhu roku upravovat. Přihláška je ke stažení také na webu školy (klikni zde).

Díky dalšímu navýšení počtu tříd i z důvodu odchodu některých učitelů jsme pro letošní školní rok přijali několik nových kolegyň a kolegů. Třídní učitelkou ve třídě 1.B bude paní učitelka Michaela Konfrštová, ve třídě 5.A pak Mgr. Kateřina Štufková. Na druhý stupeň se nám nakonec podařilo sehnat pana magistra Martina Molčíka. V tomto případě se nejedná o pana ředitele, ale shoda jmen není zcela náhodná 😉.

Rodičům prvňáčků a druháků připomínáme, že výuka plavání začíná třetí týden v září, přesněji v pondělí 17.9. a bude probíhat do konce listopadu v Akvaparku Slaný. Budete tedy potřebovat potvrzení od lékaře, že se vaše dítě výuky může zúčastnit. O tomto vás již předem informovaly, a ještě budou informovat, třídní učitelky. Potvrzení je ke stažení na webu školy (klikni zde)

Rodičům a žákům šesté třídy připomínáme blížící se adaptační kurz v Kácově. Ten proběhne již od úterý 3.9. do čtvrtku 5.9.2024. Na tento kurz budete rovněž pro své dítě potřebovat potvrzení o zdravotní způsobilosti od lékaře. Platnost potvrzení platí dva roky. Potvrzení je ke stažení na webu školy (klikni zde). Rodiče dostanou bližší informace od třídní učitelky přes Bakaláře nebo e-mailem.

Veškeré další informace ohledně průběhu školního roku, výuky, plánovaných akcí apod. dostanete na chystané informativní třídní schůzce ve středu 11. září.

Upozorňujeme, že rodiče nově příchozích žáků obdrží v průběhu přípravného týdne přístupové údaje pro sebe i své dítě do Bakalářů (školního informační systém). Tyto budou zaslány do osobní emailové schránky. Pokud byste údaje nedostali, anebo se z nějakého důvodu do Bakalářů nemohli dostat, obraťte se na vedení školy.

..

Užijte si zbytek prázdnin a nejdéle v pondělí 2. září se vás těšíme.

vedení školy