Květen a červen ve školní družině

publikováno 18. 6. 2024

Jedeme do finále letošního školního roku! A jak zima byla vyráběcí a malovací, tak blížící se léto je hrací a běhací. Děti cítí ve vzduchu prázdniny a my doufáme, že nám počasí dovolí být co nejvíc venku. Malovat a tvořit umělecká díla již skoro nikdo nechce. Možná ještě prvňáčci, ale ti starší už krčí nosy. Někteří se nechají přemluvit k výrobě překvapení na Den maminek a na svátek tatínků, ale je to boj. Jedinou výjimkou je nabídka malování kamenů barevnými fixy, to baví všechny. My vychovatelky to chápeme. Také nás to táhne ven, na sluníčko a jarní svěží vzdoušek.

A co všechno jsme v posledních týdnech školního roku zažili?

Družinovou sportovní olympiádu, na které děti mohly předvést svoji mrštnost, ohebnost, rychlost a přesnou mušku v několika sportovních disciplínách (hod na cíl, běh, skok přes švihadlo, překážkovou dráhu aj.). Ti nejlepší sportovci si zasloužili medaile, ale alespoň drobnou odměnu dostali všichni. (A kdyby vás náhodou zajímalo, proč medaile nikdo domů nedonesl, mrkněte do fotogalerie. Nebyly to totiž ledajaké medaile, Míša s Marjánkou je upekly z perníkového těsta – mňam!)

A na oslavu Dne dětí Pohádkové odpoledne. Nejprve se všichni losováním obrázků rozdělili do týmů. A poté je hod kostkou osudu posílal na různá pohádková stanoviště se záludnými i zábavnými úkoly – přebírat hrách a čočku jako Popelka, jako Kocour v botách zdolat překážkovou dráhu, lovit zlaté rybky, navlékat korále, chronologicky seřadit pohádkové obrázky, vyluštit křížovku, louskat ořechy (ale nebojte, dostali louskáčky, nemuseli si jako Marfuša lámat zuby), udělat z kamaráda mumii, z těsta vytvořit krásné koblížky atd. atd. Bylo to krásné odpoledne a ani v tomto případě neodešly děti domů s prázdnou.

V květnu nás na týden opustili prvňáčci, užili si týden na pobytovém kurzu. Druháci frčí nyní v červnu.

A co bude dál?  – No přece prázdniny!!!

A na co se nejvíc těšíme? Na moře a bazén, k babičce a dědovi, na tábor a soustředění, na kamarády a kamarádky, na vypnutý budík a ponocování. No prostě na letní nekonečně dlouhou pohodu!!! A tu přejeme od srdce i vám všem!

Děti a p. vychovatelky ŠD

více fotek ve fotogalerii – klikni zde