Adaptační kurz třídy 6.A

publikováno 27. 9. 2024

Začátek školního roku přinesl pro žáky třídy 6.A zážitek v podobě adaptačního kurzu, který se konal od 3. do 5. září v malebné oblasti Posázaví, konkrétně v Kácově nad Sázavou. Tento kurz byl skvělou příležitostí pro lepší poznání mezi spolužáky i pedagogy a zároveň příjemným odstartováním nového školního roku.

Počasí nám přálo – slunečné dny nás provázely po celou dobu pobytu, což jsme plně využili. Žáci si užívali nejen přírody a seznamovacích her, které pomohly stmelit kolektiv, ale také bazénu.

Bydleli jsme v chatkách po čtyřech, které patří ke Sporthotelu Kácov. Ubytování bylo pohodlné a splňovalo všechny naše potřeby. Strava byla výborná – děti měly 5x denně chutné jídlo a snídaně formou rautu byla bohatá.

Kurzu se zúčastnilo 22 žáků, všichni se zapojili do programu a pomohli vytvořit přátelskou atmosféru. Do Kácova jsme jeli autobusem, který nás bezpečně dopravil tam i zpět.

Na závěr adaptačního kurzu měly děti za úkol popsat tuto akci jedním slovem. Mezi nejčastějšími odpověďmi se objevila slova „bazén“, „aktivity“, „hry“, „šišky“, „chatky“, „kamarádi“, „počasí“, „NASA“, „seznamování“, „program“ a „horko“. Tyto odpovědi vystihují prvky našeho třídenního pobytu – společné zážitky, zábava a příroda.

Adaptační kurz v Kácově se zkrátka vydařil a věříme, že na něj budou děti rády vzpomínat po celý školní rok.

Martina Drgová, třídní učitelka 6.A

více fotografií ve fotogalerii – klikni zde