Výlet do Zooparku Chomutov

publikováno 23. 9. 2022

Ve středu 21. 9. 2022 jsme vyrazili s dětmi na výlet za poznáváním živočichů a rostlin v naší i cizokrajné přírodě. Výpravy se zúčastnili žáci obou prvních, druhé a čtvrté třídy. Třetí a pátá třída měla objednaný program na Budči.

Zoopark Chomutov nás přivítal chladným počasím, které však nikomu nevadilo. Naštěstí se nám vyhnul déšť a občas vykouklo sluníčko.
Polovina zúčastněných zahájila prohlídku jízdou v Zoovláčku s doprovodným komentářem o zdejších zvířatech, druhá polovina svačinou a po vystřídání začala procházka parkem.

V 11:00 hodin jsme si užili podívanou na krmení tuleňů kuželozubých a pořídili si krásné fotografie. Byli rozkošní.

Poté jsme si po třídách prohlédli další obyvatele zooparku, jako např. vydry, medvědy hnědé, pandy červené, oslíky, poníky, buvoly, velbloudy, soby, losy, blavory, sovy, plameňáky, papoušky alexandry, bažanty a další. Vyzkoušeli jsme si různá zajímavá zastavení pro děti v podobě dřevěných medvědů nebo různých herních prvků s naučnou tematikou. Zpestření cesty nám poskytly houpačky, klouzačky a jednoduché překážkové dráhy, které děti též ocenily.

Užili jsme si nádherná setkání se zvířecími kamarády a spokojeně jsme se vrátili domů.

Iva Farová, Irena Houbová, Jana Paruševová, Helena Doležalová, třídní učitelky

více fotek ve fotogalerii – klikni zde