Výjezd Velká Británie

publikováno 6. 6. 2019

30.5.  Je čtvrtek a my vyrážíme na dlouhou cestu do Velké Británie.  Cesta ubíhá bez žádných komplikací.

31.5. Před 5.hodinou ranní vjíždíme do Londýna ,  hned vyrážíme : katedrála sv.Pavla , Tower Bridge, Tower of London a mnoho dalších památek. Večer nás čeká první setkání v anglických rodinách. Kolem 19,30 hod.  přijíždíme do Oxfordu – Cowley na meeting point a my, plni napětí, čekáme, kdo si nás odveze.

1.6.   Ráno si vyprávíme zážitky z rodiny a předháníme se, kdo měl co dobrého k večeři.  Večer se zase na své „rodiče“ těšíme. Čeká nás  Stratford,Warwick a Oxford. Ve Stratfordu jsme navštívili dům Williama Shakespeara a prohlédli město,ve Warwicku na středověkém hradě jsme strávili krásné odpoledne, účastnili se ukázky Války růží mezi Yorky a Lancastery a na závěr si prohlédli univerzitní město Oxford.

2.6.     Vyrazili jsme do lázeňského města Bath , viděli slavné Stonehenge, kde jsme zažili to pravé počasí (vítr a déšť).V Salisbury jsme si prohlédli katedrálu,nakupovali, při cestě jsme zahlédli křídového koně. Poslední večer a noc  v rodinách, nikdo tam nic nezapomněl.

3. – 4.6.  Poslední den v Anglii začal návštěvou letního sídla královny ve Windsoru a pak zpátky do Londýna .  Procházku jsme zahájili v Kensingtonských zahradách, přes Hyde Park jsme došli k Buckinghamskému paláci,kde jsme viděli i příjezd amerického prezidenta, spatřili Londýn z výšky z London Eye ,proběhli jsme Picadilly Circus, Leicester Square, Trafalgarské náměstí. Zpět jsme opět jeli  Eurotunnelem přes Francii ,Belgii a Německo a dorazili kolem páté zpět do Středokluk.