Turistický kurz 9.třídy - Beskydy 2022

publikováno 30. 6. 2022

V polovině června, přesněji od úterý 14. do pátku 17. června, jsme se s našimi deváťáky vypravili na turistický kurz – přechod Beskyd. Čekalo nás čtyřdenní putování po horských hřebenech s batohy na zádech, protože jsme si všechno potřebné museli nést stále s sebou. Tedy kromě stanů a spacáků, nocleh jsme si totiž zajistili na třech horských chatách. Drobné potíže (puchýře na nohou, rozlepené boty) nás nerozhodily a tyto čtyři dny v krásné přírodě s výhledy do dáli jsme si společně náramně užili! Věříme, že jsme od horské turistiky nikoho neodradili 😊!!!

Naše trasa:

1. den – Mosty u Jablunkova – chata Skalka (4 km do kopce)
2. den – chata Skalka – Velký Polom (1067 m n.m.) – Malý Polom – Kozí hřbety – Kalužný – Babí vrch – chata Kamenitý (20 km)
3. den – chata Kamenitý – Babí vrch – Ropice (1083 m n.m) – Velký Lipový – Prašivá (843 m.n.m) – chata Prašivá (18 km)
4. den – chata Prašivá – Dobratice pod Prašivou (6 km)

 

více fotek ve fotogalerii – klikni zde

Kateřina Trnková, třídní učitelka 9.A