Techmania Science Center - 2.stupeň

publikováno 24. 9. 2019

Dne 19.9. jsme se dvěma autobusy (cestovné hrazeno Sdružením rodičů) vydali do Plzně do oblíbené a populární Techmanie. Někdo již zde byl, jiný jel poprvé. Po zakoupení vstupenek (částečně hrazeno z daru) jsme měli hned v úvodu objednanou přednášku  o slavném parním stroji MARX z roku 1909, který poháněl Kieswetterovu pilu. Poté jsme měli rozchod, abychom si prohlédli všechny interaktivní expozice, sešli jsme se u avízované show – tekutý dusík. Kapalný dusík je se svojí teplotou -196 °C ideálním médiem k provádění řady zajímavých experimentů. Pomocí něj je například možné proměnit zeleninu v kus ledu nebo zmrazit balónek tak, že bude křehký jako sklo. Pak následoval oběd a cesta domů, kterou jsme proměnili v hodinu hudební výchovy a krásně si zazpívali.