Techmania Plzeň

publikováno 27. 3. 2022

Dne 25. 3. 2022 nastal ten den. Ráno pro všech pět tříd prvního stupně přijely do Středokluk tři nádherně modré nové moderní autobusy a snadno spolkly všechny naše děti. Jako mávnutím kouzelného proutku jsme se po příjemné cestě ocitli v areálu Techmanie.

Ukládání svršků do košů bylo pro děti nekonečné. Sice se nemohly dočkat, ale o to větší pak byla jejich radost pohybovat se samostatně mezi atrakcemi.

Nabídka aktivit byla natolik pestrá, že nasytila zvědavost a zájem každého, kdo vstoupil. Součástí programu byla i nevšední ukázka vlastnostech, chování a možností využití tekutého dusíku. Chemik v bílém plášti nechal např. roztříštit zmrzlý gumový balónek, vybouchnout zavřenou PET láhev obsahující tekutý dusík a nakonec nejodvážnějším dětem bezpečně polil tekutým dusíkem ruku. Na vlastní oči všem dokázal, že letmý dotyk kůže s tekutým dusíkem nezpůsobuje žádná zranění.

Třešničkou na dortu všech těchto úžasných zážitků byla svačina a oběd.

Aby toho nebylo málo, po obědě děti odletěly do vesmíru během 3D projekce. Všichni při tom vypadali v polarizovaných brýlích jako na pláži u moře. Někteří tuto zkušenost zažili poprvé a naštěstí se nám po projekci všichni vrátili zpět do sálu.

Na takové zážitky budeme hodně dlouho vzpomínat.

Za 1. stupeň Iva Farová a Emil Červený

Pro přechod do fotogalerie klikni zde