Street Art

publikováno 22. 11. 2019

Ve středu 20.listopadu jsme navštívili Muzeum hlavního města Prahy.  Žáci 6.a 7. ročníku si vyslechli přednášku fotografky Jitky Kopejtkové o tzv. new street  artu. Jde o originální přístup zachycení okamžité a neopakovatelné atmosféry ulice.

Paní Kopejtková žákům vysvětlila vandalismus, který je s tímto uměním spojen. Vysvětlila také rozdíl mezi slovy Street Art a Graffiti. Celou přednášku doplňovala fotografiemi z New  Yorku, Francie i Prahy.  Upozornila je na nebezpečí, které umělci podstupují při malbě na vysokých zdech.

Žákům se přednáška líbila, ale daleko více je zaujala vlastní činnost, kdy si zkoušeli vytvořit vlastní malbu na připravené „papírové zdi“, či vybarvovali nachystané výtvarné listy.