Projektový den PRVNÍ POMOC A ZÁCHRANA ŽIVOTA

publikováno 12. 3. 2022

Viděli jste v prvním březnovém týdnu před školou stát sanitku? Nebojte se, nikomu se nic nestalo. Ve škole probíhal projektový den pro 6., 7., 8. a 9. ročník na téma PRVNÍ POMOC A ZÁCHRANA ŽIVOTA.

Pro žáky byly připraveny modelové situace a poranění a pod vedením profesionálních záchranářů se zábavnou a interaktivní formou učili rozpoznat život ohrožující stavy, ošetřit drobná poranění a zlomeniny, zastavit krvácení, resuscitovat a zajistit (přivolat) lékařskou pomoc. Procvičili si simulovanou komunikaci s dispečinkem zdravotnické záchranné služby a neodkladnou resuscitaci na figurínách.

 

Po dlouhé době „koronavirové pauzy“ byl projektový den první větší akce organizovaná pro celý 2. stupeň ZŠ a žákům se líbila.

Martina Drgová, učitelka přírodopisu