Projektový den 1.stupně - BARVY PODZIMU 19.9.2019

publikováno 24. 9. 2019

Blíží se podzim.  Přišel čas připravit pro děti 1.stupně k pobytu v lese řadu her, úkolů a soutěží.

Ráno bylo hodně chladno, ale krásně. Nedočkaví jsme dorazili od školy do lesa na start ke studánce. Všechny žáky jsme rozdělili do sedmi věkově smíšených družstev. Každých sedm minut pak startovalo jedno družstvo za druhým.

Kdybyste soutěžili také, museli byste znát druhy bylin, keřů, stromů, ptáků, luštili byste křížovky a kvízy o přírodě, poznávali stopy zvířat, ošetřili raněného a pro nápovědu byste zkoušeli přebrodit chůzí na plechovkách suchý brod. Šiškou se v lese házet mohlo, ale jen třikrát na určený cíl.

Po překonání všech nástrah a překážek si v cíli děti mohly opéct buřty. Vyvrcholením dne bylo vyhodnocení a vyhlášení vítězů. Zimu zpod mikin a bund jsme vyhnali krátkým zpěvem písniček ve škole.