Děti se měly v Ráji jako v ráji

publikováno 9. 6. 2022

Poprvé v historii naší základní školy jsme se 30.5. 2022 vydali na pobytový kurz s celým prvním stupněm. Celkem v pondělí ráno od budovy OÚ  ve Středoklukách třemi autobusy odjelo 110 dětí a 12 učitelů a vychovatelů. Letos jsme si pro pobyt vybrali Rekreační středisko Pařez v samém srdci Českého ráje. Štěstí nám přálo a v areálu jsme nakonec byli sami.

Program byl zaměřen převážně na poznávání přírody a sportování v přírodě. V úterý jsme ve smíšených týmech soutěžili v přírodovědných kvízech a odpoledne jsme se vydali prozkoumat okolí a nedalekou zříceninu hradu Pařez. Ve středu jsme vyrazili do skalního města Prachovských skal. Urazili jsme skoro 10 km, během kterých jsme si užívali krásné výhledy a scenérie skalního města. Počasí nám opět přálo a obrovský černý mrak od hradu Trosky se nám vyhnul. Ve čtvrtek za námi přijeli rybáři a celé dopoledne vyprávěli o životě v rybníce, rybách a rybnikaření. Kdo chtěl, mohl si po obědě i zarybařit. Odpoledne jsme měli sportovní olympiádu, kterou jsme zakončili přetahováním. Večer jsme si zazpívali u ohně a když se začalo šeřit, postupně jsme absolvovali stezku odvahy. V pátek jsme už museli hned po snídani všechno sbalit. Po vyhlášení výsledků olympiády jsme se po třídách rozešli, každý kam chtěl. Někdo se šel rozloučit s rybníkem a sumcem Pepou, někdo stavěl domečky skřítkovi Pelíškovi.

 

Děti si celý pobyt náramně užily a až na dvě rozbitá okna bylo vše bez problémů 🙂 . V pátek odpoledne jsme se rozloučili opět u obecního úřadu ve Středoklukách. Sem tam se někomu občas zastýsklo, ale domů jsme se všichni vrátili s úsměvem na tváři.

více fotek ve fotogalerii – klikni zde (…až za pár dní, nyní se stovky fotek teprve třídí 🙂

Bára Fröhde a Irena Houbová